Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Poutníci

Poutníci

Skatuský oddíl

Existuje spousta klubů, kam děti můžou chodit, ale skautský oddíl je víc než pouhý klub. 

Smyslem skautských oddílů není děti zabavit, ale vést je k všestrannému osobnímu růstu, objevovat sami sebe, vytvářet zdravou partu a v našem případě i poznávat duchovní rozměr života. To vše v prostředí, kde se děti nemusejí bát šikany a odkud domů nebudou nosit nová sprostá slova.

Co vaše děti čeká:

  • vedoucí, kteří se s radostí dětem věnují osobně a jsou tam pro ně, pokud mají nějaké problémy, otázky nebo jen potřebují s něčím pomoct
  • zážitky a mnoho různorodých zkušeností
  • zálesácké a tábornické dovednosti jsou samozřejmostí...
  • ...ale mnohem důležitější je budování jejich charakteru, schopnosti přebírat zodpovědnost, samostatnosti a sebevědomí
  • zdravé prostředí, kde jsou děti vedené k vzájemné úctě a přijetí

Setkání našeho oddílu bude začínat v pátek vždy v 16:00 a v 18:00 končit. Kromě těchto pravidelných schůzek ale s dětmi budeme vyrážet na výpravy za dobrodružstvím, víkendovky v přírodě, výlety, tábory... a pokud budete chtít být u toho s námi, rádi vás vezmeme s sebou.

Protože náš oddíl patří do rodiny aktivit našeho sboru, nebude ani na něm chybět duchovní rozměr. To ale neznamená, že vaše dítě musí být věřící, aby mohlo být součástí oddílu. Víra není ani podmínkou ani očekáváním, ale protože je Ježíš tak důležitou součástí našich životů, budeme o něm mluvit i v oddíle. 

Pokud byste se o našem oddíle chtěli dozvědět víc, kontaktujte Zdeňka Maňáska, zmanasek@seznam.cz, 731 049 176, moc rádi zodpovíme jakékoliv dotazy.